Skilla tarjoaa jäsenilleen syksyllä 2026 ihanan neljän etänä järjestettävän joogakerran kokonaisuuden. Tämä on kolmas tunti, jota seuraa vielä Kohti lepoa -teemainen tunti. Tunnit järjestää Sagayoga. Kokonaisuus järjestetään yhteistyössä Museo- ja kulttuuriperintöalan ammattiliitto MAL ry:n kanssa. Osallistumislinkki lähetään osallistujille ennen tapahtumaa tapahtumapäivänä.

Tunnilla tehdään hitaasti etenevä joogaharjoitus, jossa rakennetaan kehoon tukea ja voimaa ilman kiirettä. Liike on kontrolloitua, vahvistavaa ja samalla avaavaa.

Ilmoittautuminen

Ilmoittaudu viimeistään tapahtumapäivänä 10.11. klo 12.00.

Peruutusehdot

Osallistuminen on peruutettava viimeistään 24 tuntia ennen tilaisuuden alkua (pois lukien sairaustapauksissa). Ilmoittamatta poisjääneiltä laskutetaan 25 e peruutusmaksu. Kiitos, kun autat meitä tarjoamaan parasta mahdollista vastinetta jäsenmaksullesi!

Tutustu opettajaamme Sagaan!

Saga Turtiainen on opettajana kannustava ja inspiroiva. Hänelle on tärkeää välittää jokaisella tunnilla kaikille ymmärrys siitä, että viisaus ja voima löytyvät meistä itsestämme. Keholliset harjoitukset matolla ovat yksi tapa luoda läsnäoloa, laajentaa tietoisuutta ja kehittää itsetuntemustamme löytääksemme voimamme lähteen. Kun löydämme yhteyden sisimpäämme, kaikki on mahdollista. Ryhmän voima ja energia antavat Sagalle inspiraatiota kehittyä jatkuvasti opettajana. Sagayogan perustamisen jälkeen 2017 Saga on opettanut tuhansia tunteja studiollaan, yritysasiakkailleen ja nyt myös perustamassaan retriittikodissa Villa Sagassa. Ihmisten kohtaaminen ja tunnelman luominen ovat Sagan vahvuuksia.

Etkö ole vielä Skillan jäsen?

Ellei toisin mainita, tapahtumat ovat vain Skilla ry:n jäsenille.
Voit kuitenkin ilmoittautua heti, kun olet liittynyt jäseneksi.

Liity jäseneksi